Wyroby granitowe Wołczyk

Park maszynowy

Nowoczesne maszyny i technologie

Dzięki stałemu rozwojowi, znacznym inwestycjom w park maszynowy oraz systematycznemu szkoleniu kadry, można mieć pewność, że można nam zaufać. Najnowocześniejsze i zaawansowane technologicznie maszyny, obsługiwane przez doświadczonych operatorów, pozwalają zagwarantować wysoką jakość oraz rzetelne wykonanie powierzonych zadań.

1 lina Pellegrini

Jedno lina firmy Pellegrini umożliwia cięcie bloków granitowych na płyty.

5 lina Pellegrini

Maszyna pozwala na jednoczesne cięcie bryły pięcioma linami diamentowymi płyt o różnej grubości.

Linia polerska Levibreton KG 3000 Ultrix

Wyposażona w 21 głowic linia polerska firmy Breton ma za zadanie wyciągnąć barwę granitu. Finalnym efektem jest uzyskanie połysku wierzchniej warstwy płyty granitowej. Dzięki zaopatrzeniu hali w linię polerską, zakład jest w stanie poddać płyty granitowe obróbce polerskiej seriami.

Płomienica Maema

Dzięki linii do płomieniowania „Maema” uzyskujemy fakturę chropowatą wierzchniej warstwy elementu granitowego. Otrzymana bardzo szorstka faktura swoje zastosowanie znajduje w elementach budowlanych mających przede wszystkim pełnić funkcję antypoślizgową, w tym:

  • Zewnętrzne stopnie schodowe,
  • Płytki chodnikowe,
  • Elewacje i wewnętrzne okładziny ścienne,
  • Podłogi i posadzki, np. w łazienkach, kompleksach kąpielowych, ciągach komunikacyjnych, budynkach przemysłowych, garażach,
  • Wszystkie pozostałe elementy kamienne ze względu na pożądane walory dekoracyjne faktury

Contour Five NC 700 HO

CNC stanowi zaawansowane centrum obróbcze z pionowym posuwem przystosowanym do wykonania wielkogabarytowych elementów architektonicznych czy dzieł sztuki pogrzebowej. Swoje przeznaczenie znajduje w wykonywaniu różnych, złożonych operacji obróbkowych, które w innym przypadku wymagałyby kilku maszyn.

Piła mostowa GMM Litox 1000

Litox jest przeznaczony do obsługi tradycyjnej maszyny ręcznej z wysoką wydajnością cykli cięcia bez obecności operatora. Załączone oprogramowanie umożliwia wykorzystanie wycięcia z CAD, rysunki parametryczne, konturowanie, programowanie krawężników, profilowanie i kształtowanie, wiercenie czy elementy spiralne.

GMM GL 5

Maszyna wyposażona w 5 tarcz, które mogą być używane jednocześnie lub pojedynczo o przeznaczeniu do cięcia wysokowydajnego do trzynastu osi. Swoje przeznaczenie znajduje w dużej produkcji do 490 m² w 8 godzin. Wykonuje cięcie wieloma ostrzami od 140 mm do 2000 mm pod kątem 90° na całym obszarze 370°

Boczkarka Omega 100 Commanduli

Boczkarka Omega 100 Commanduli umożliwia obrabianie boków elementów granitowych stosowanych w budownictwie, wyposażenia wnętrz oraz dziedzinie nagrobkowej. Maszyna cechuje się możliwością jednoczesnego polerowania prostych krawędzi na kawałkach o różnej grubości i kształcie, obróbką płyt o minimalnej grubości 0,5 cm. Omega 100 Commanduli swoje przeznaczenie znajduje w obróbce elementów o grubościach od 10 do 100mm i jest w stanie wykonać: polerowanie prostego boku, skosów, nacięcie rowka ociekacza, kapinosu, cięcie uchylne, wycinanie schodka, polerowanie boków o kształtach zaokrąglonych.

Boczkarka Edi Plus Commanduli

Boczkarka Edi Plus Commanduli znajduje zastosowanie w jednoczesnym polerowaniu prostych boków w elementach o grubości od 10 do 80 mm, polerowaniu wąskich kawałków o szerokości 5 cm oraz płyt o grubości min. 0,5 cm. Ponadto umożliwia kalibrowanie, wykonanie skosów, ociekacza czy tez nacinania górnego.

Podnośniki podciśnieniowe Manzelli

Nowoczesne i wydajne podnośniki z przyssawkami, umożliwiające wygodny i bezpieczny transport wszystkich obrabianych elementów.

Skip to content