Wyroby granitowe Wołczyk

O firmie

Wiedza i doświadczenie

Jako Firma z wieloletnim doświadczeniem pracy z klientami, uważnie śledząca zmieniające się trendy oraz wytrwale podążająca za rosnącym zainteresowaniem na wyroby z kamienia naturalnego, wiemy jak bardzo ważną rolę odgrywa odpowiedni dobór koloru i wzoru kamienia do urządzanej przestrzeni. Wychodząc naprzeciw stawianym wymaganiom zarówno przez klientów indywidualnych jak i biznesowych, jesteśmy w stanie podjąć się każdemu wyzwaniu z dziedziny kamieniarskiej mając do dyspozycji najlepiej rozwinięty pod względem technologicznym park maszynowy w Polsce.

Dysponujemy halą wystawową z dużym wyborem płyt granitowych budowlanych z różnych zakątków świata o grubości 2 i 3cm oraz zewnętrznym placem zagospodarowanym w płyty o większych grubościach, głównie z przeznaczeniem na pomniki.

Dysponujemy szerokim wachlarzem możliwości co przekłada się na bogatą ofertę tj.:

  • Produkcja elementów budowlanych z granitu, jak: parapety, blaty kuchenne i łazienkowe, schody, posadzki oraz elementy wykończeniowe i dekoracyjne;
  • Wykonywanie nagrobków granitowych według życzenia klienta;
  • Cięcie bloków granitowych;
  • Nadawanie różnych rodzajów struktury na powierzchni płyt granitowych – polerowanie, płomieniowanie i groszkowanie;
  • Obróbka elementów o nieregularnych kształtach oraz realizacja nietypowych zamówień;
  • Sprzedaż płyt granitowych.

Stale rosnące zainteresowanie na wyroby z kamienia naturalnego i jego szerokie zastosowanie w połączeniu z zaawansowanymi możliwościami produkcyjnymi, pozwoliły nam na świadczenie wysokiej jakości usług zarówno dla klienta indywidualnego, jak i podmiotów gospodarczych z różnych sektorów działalności.

 

Od początku naszego istnienia inwestowaliśmy w nowoczesne maszyny oraz technologie, co zapewniło nam przewagę nad konkurencją. Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym oraz wykwalifikowaną kadrą pracowniczą. Od 2021 roku w nowo powstałej hali wyposażonej w najnowocześniejsze maszyny jesteśmy w stanie podjąć się każdemu projektowi z kategorii budowlanej. Posiadany przez nas park maszynowy umożliwia nam wydajniejszą, precyzyjniejszą oraz sprawniejszą realizację świadczonych usług.

W trosce o naturalne środowisko wyposażyliśmy zakład w oczyszczalnię wody poprodukcyjnej, gdzie do systemu trafia głównie woda deszczowa. W celu minimalizacji kosztów produkcji, zaopatrzyliśmy się w instalację fotowoltaiczną.

Bardzo ważnym aspektem wyróżniającym nas na tle konkurencji jest to, że nie tylko w dużym stopniu korzystamy z nowoczesnych technologii, ale również obserwujemy i bierzemy udział w jej rozwoju. W wyniku współpracy z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie, przyjmujemy studentów na praktyki. Studenci kierunków architektury, budownictwa, robotyki oraz mechaniki mają możliwość poszerzyć swoją wiedzę w Kamieniu Pomorskim o praktyczne wykorzystanie kamienia naturalnego w budownictwie. Propagowanie tej wiedzy ma na celu zainteresowanie oraz nakłonienie architektów do wdrażania nowych projektów.

Skip to content