Wyroby granitowe Wołczyk

Nasza historia

30 lat w branży

Spójrz na naszą historię i poznaj nas lepiej. Od czego wszystko się zaczęło oraz jak ważne i przełomowe procesy zachodziły w naszym zakładzie, które wpłynęły na to, jaką firmą jesteśmy dzisiaj.

Dnia 01 kwietnia 1994 roku powstała firma będąca prekursorem dzisiejszej firmy. Firma była spółką dwóch wspólników Krzysztofa Budy oraz Janusza Wołczyka. W tym czasie firma funkcjonowała pod nazwą „Zakład Kamieniarski Buda i Wołczyk” oraz zlokalizowana była w tym samym miejscu, w którym znajduje się po dzień dzisiejszy.

Lata 90. to czas rozkwitu kamieniarstwa w Polsce. Z uwagi na dogodne połączenie z krajami Skandynawii, firma specjalizowała się w materiałach z tych krajów.

W owym czasie firma dysponowała już nowoczesnymi jak na tamte czasy wycinarkami, boczkarką oraz automatami polerskimi.

Na początku 2004 roku zmarł Krzysztof Buda, współzałożyciel firmy „Zakład Kamieniarski Buda i Wołczyk”.

Dokonały się zmiany i od tego czasu firma funkcjonuje pod nazwą „Wyroby Granitowe Wołczyk”

Powstało pierwsze logo Wyroby Granitowe Wołczyk.

Park maszynowy został wyposażony w nowoczesne maszyny do cięcia marki GMM oraz obróbki kamienia naturalnego marki Commandulli.

Na początku 2010 roku rozpoczęto budowę hali, która poszerzyła wachlarz usług firmy o cięcie bloków oraz polerowanie płyt z udziałem innowacyjnych technologii. Gruntowny remont

Przeprowadzono gruntowny remont pomieszczeń biurowych oraz pomieszczenia socjalnego. Dzięki zmianom przestrzenie nabrały przyjaznego oraz nowoczesnego wyglądu.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej Projekt pod nazwą „Opracowanie technologii  wykrywania wad powierzchniowych na płytach kamiennych metodą termowizji aktywnej” został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Zakup maszyny Contour Five NC 700 HO od Firmy Breton. Było to pierwsze pozyskane przez zakład, aż tak zaawansowanej maszyny CNC, z przeznaczeniem do wykonywania różnych, złożonych operacji obróbkowych, które w innym przypadku wymagałyby kilku maszyn.

Firma wykonuje znaczący krok w kierunku rozwoju. Inwestuje w nowe maszyny oraz rozbudowuję zakład o kolejną, dużych rozmiarów nowoczesną halę. Z dotychczas używanej hali przeniesiono do niej całą produkcję związaną z cięciem oraz obrabianiem płyt i elementów granitowych.

W nowo powstałej hali zainstalowano zaawansowane maszyny mostowe Firmy GMM, tj. Litox 1000 oraz GL 5 – maszyna tnąca 5 tarczami, pierwsza tego typu obsługiwana w Polsce.

W miejsce starej hali produkcyjnej powstało miejsce wystawy płyt granitowych budowlanych.

Skip to content