Wyroby granitowe Wołczyk

About us

Wiedza i doświadczenie

Jako Firma z wieloletnim doświadczeniem pracy z klientami, uważnie śledząca zmieniające się trendy oraz wytrwale podążająca za rosnącym zainteresowaniem na wyroby z kamienia naturalnego, wiemy jak bardzo ważną rolę odgrywa odpowiedni dobór koloru i wzoru kamienia do urządzanej przestrzeni, tudzież finalnego wyglądu pomieszczenia. Wychodząc naprzeciw wyobraźni i stawianym wymaganiom zarówno przez klientów indywidualnych jak i biznesowych oraz przedsiębiorców, udało nam się zaopatrzyć w bogatą ofertę materiałów pochodzących z różnych części świata.

Dysponujemy halą wystawową z dużym wyborem płyt granitowych budowlanych  o grubości 2 i 3cm oraz dużym zewnętrznym placem zagospodarowanym w płyty o większej grubości, głównie z przeznaczeniem na nagrobki i grobowce.

Dysponujemy szerokim wachlarzem możliwości co przekłada się na bogatą ofertę tj.:

  • Produkcja elementów budowlanych z granitu, jak: parapety, blaty kuchenne i łazienkowe, schody, posadzki oraz elementy wykończeniowe i dekoracyjne;
  • Wykonywanie nagrobków granitowych według życzenia klienta;
  • Cięcie bloków granitowych;
  • Nadawanie różnych rodzajów struktury na powierzchni płyt granitowych – polerowanie, płomieniowanie i groszkowanie;
  • Obróbka elementów o nieregularnych kształtach oraz realizacja nietypowych zamówień;
  • Sprzedaż płyt granitowych.

Stale rosnące zainteresowanie na wyroby z kamienia naturalnego i jego szerokie zastosowanie w połączeniu z zaawansowanymi możliwościami produkcyjnymi, pozwoliły nam na świadczenie wysokiej jakości usług zarówno dla klienta indywidualnego, jak i podmiotów gospodarczych z różnych sektorów działalności.

 

Od początku założenia inwestowaliśmy w nowoczesne maszyny oraz technologie, co zapewniło nam przewagę nad konkurencją. Aktualnie dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym oraz wykwalifikowaną kadrą pracowniczą. Od 2021 w nowo powstałej hali wyposażonej w najnowocześniejsze maszyny jesteśmy w stanie podjąć się obróbki każdego rodzaju kamienia naturalnego. Posiadany przez nas park maszynowy umożliwia nam wydajniejszą, precyzyjniejszą oraz sprawniejszą realizację świadczonych usług.

Ponadto, w trosce o naturalne środowisko wyposażyliśmy zakład w oczyszczalnię wody poprodukcyjnej, gdzie do systemu trafia głównie woda deszczowa. W celu minimalizacji kosztów produkcji, zaopatrzyliśmy się także w instalację fotowoltaiczną.

Bardzo ważnym aspektem wyróżniającym nas na tle konkurencji jest to, że nie tylko w dużym stopniu korzystamy z nowoczesnych technologii, ale również obserwujemy i bierzemy udział w jej rozwoju. W wyniku współpracy z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie, przyjmujemy studentów na praktyki. Studenci kierunków architektury, budownictwa, robotyki oraz mechaniki mają możliwość poszerzyć swoją wiedzę w Kamieniu Pomorskim o praktyczne wykorzystanie kamienia naturalnego w budownictwie. Propagowanie tej wiedzy ma na celu zainteresowanie oraz nakłonienie architektów do wdrażania nowych projektów.

Skip to content